Levonult a pályáról a német olimpiai válogatott egy rasszista beszólás miatt - Life Story

Levonult a pályáról a német olimpiai válogatott egy rasszista beszólás miatt

Németország-Honduras olimpiai válogatottak közt rendezett fekészülési mérkőzés Wakayamában, miután valaki rasszista megjegyzést tett a németek egyik játékosára, Jordan Torunarighára.

olimpia csütörtökön kezdődő labdarúgótornáján, és mindkét együttesnek ez volt az utolsó edzőmérkőzése a tétmeccsek előtt.

A 3×30 percig zajló mérkőzést zárt kapuk mögött játszották, és Honduras szerzett vezetést 21 perc után Douglas Martínez góljával. Hat perccel a találkozó vége előtt aztán a német Felix Uduokhai egyenlített. Alighanem közvetlenül a gólt követően hangzott el a rasszista bekiabálás, aminek hatására a németek levonultak a pályáról. Az nem derült ki, hogy ki és mit szólt be Torunarighának, a hondurasiak szerint mindenesetre csak „félreértés történt.